Royalty: A királyi család tagjai tartoznak ide: Queen Charlotte, King George III, illetve tizenhárom felnőttkort megélt gyermekük (kor szerint sorban a legidősebbtől: Prince George koronaherceg, Prince Frederick, Prince William, Princess Charlotte, Prince Edward, Princess Augusta, Princess Elizabeth, Prince Ernest, Prince Augustus, Prince Adolphus, Princess Mary, Princess Sophia, Princess Amelia.
Duke/Duchess: A királyi család után a legbefolyásosabb és legtehetősebb réteg. Ebbe a kategóriába tartozik pl. Simon Basset és felesége, Daphne is. Igen kevés van belőlük, ezért tekintélyük igen nagy, vidéken, saját birtokaikon gyakorlatilag királyi család szintjén kezelik őket.
Marquis/Marchioness: A királyi család és a duke/duchessek után a legbefolyásosabb és legtehetősebb réteg, még belőlük is kevés akad. A főbb karakterek közül nemigen vannak ebben a rangban lévők, de éppen ezért is lehet érdekes megalkotni párat.
Earl/Countess: A nemesség középső rétegében helyezkednek el, jelenlétük már nem kavar fel minden társaságot, de jócskán akad azért befolyásuk, bár köztük már előfordul, hogy egyes képviselőik eladósodnak, lecsúsznak, de a látszatra próbálnak nagyon adni. Ide tartozik pl John Stirling és felesége Francesca, de ebbe a rangba sorolható Lady Danbury is.
Viscount/Viscountess: A nemesi réteg tagjai, már egy kevésbé magas pozícióban. Belőlük már szépecskén találni a társaságban, de még mindig igen jó partinak minősülnek a legtöbbek számára. Ide tartozik pl. Anthony Bridgerton és felesége, Kate is.
Baron/Baroness: A nemesi réteg legalacsonyabb ranggal bíró osztálya, azonban még mindig nemesek. A köznép számára tekintéllyel bíró személyek, azonban a legelőkelőbb, rangos társaságban általában nekik kell meghajolni. Közöttük egyre több rebellis, kirívó egyén is akad.
Noble: Sirök, Ladyk, de már a nemesség ranggal nem rendelkező, alacsonyabb besorolású, de ettől még korántsem jelentéktelen tagjai. Sőt, ha egy magas rangú személy rokonai, alkalomadtán akár több befolyással bírhatnak, mint egy rangot viselő ember. Van azonban olyan is, hogy teljesen az elismert családtagjaik árnyékában élnek. Ehhez a réteghez tartoznak a Bridgerton-testvérek is (kivéve Anthony, Daphne és Francesca, akik születési előjoguk, vagy házasságuk lévén már más rangban vannak), vagy Penelope, Cressida Cowper és még sokan.
Foreign nobility: Britannián kívülről érkező, külföldi nemesek csoportja. Londonban két módon fogadhatják őket: ha olyan tájáról érkeznek a világnak és úgy viselik magukat, a helyi nemesi társaság megbecsült tagjai lehetnek, különlegesnek számítanak, jó partnernek minősülhetnek. Azonban az is előfordulhat, hogy nem tudnak beilleszkedni, és ugyan az alapvető tiszteletet és bizonyos meghívásokat megkapják, ahogy az etikett megkívánja, de valójában mindenki tudja, hogy a brit nemesség nagyrésze megveti őket.
Polgárok: Jómódú réteg, de már nem a nemesség tagjai, tehát az ő köreikben nem bírnak tekintéllyel, habár barátságok még sokszor kötődnek a két kaszt között, a nemesség legalsóbb rétegeivel időnként még házasság, frigyek is előfordulnak, noha ez többnyire minimum rosszallást eredményez.
Művészek, szabad gondolkodók: A köznép egy része, akik kirínak a tömegből: színészek, táncosok, írók-költők, tudósok, feltalálók. Lehetnek megvetett, meg nem értett lelkek, botrányos figurák, vagy valamely nemes által felkarolt, népszerű egyének is. A nemesi társaságban befolyásuk nincs, habár hivatásukból adódóan alkalomadtán megfordulhatnak előkelő körökben, felkavarhatják az állóvizet.
Köznép: Értsd, aminek látszik: tanítóktól és orvosoktól kezdve a szolgálókon és boltosokon át a csendőrökig, vagy munkásokig. A nemességben befolyásuk nincs, az ő társaságukban privát értelemben nem is fordulnak meg (kivéve persze a lakájokat, szobalányokat). Van, akik felfelé törekvően behódolnak a nemeseknek, de vannak, akik lázadók és a társadalmi egyenlőséget hirdetik.